Bitcoin’in kendisi bile büyük merak konusuyken artık insanlar nereden Bitcoin alıp satabileceklerini sormaktalar. Türk cüzdan ve alım satım platformlarını pek önermiyoruz. Ancak Türk Lirasına çeviri yapmak için de onları kullanmamız gerekiyor.

 Türk borsalarını önererek zan altında kalmak istemiyoruz çünkü gelecekte hangisi ne konumda olacak bilemiyoruz. Ancak yabancı cüzdan ve alım satım platformlarının çok daha güvenilir olduklarını söyleyebiliriz. Bitcoin’i aldıktan sonra kesinlikle bir soğuk depoda yani örneğin Ledger Nano S gibi cüzdanlarda saklamanızı öneriyoruz.

 Sizleri daha fazla bekletmeden bu alım satım platformlarını aşağıda listeliyoruz.

Coinbase

Coinbase Amerika Birleşik Devletleri merkezi dünyanın en popüler Bitcoin cüzdanlarından biridir. Kolaylıkla Bitcoin alıp satabileceğiniz bir platformdur.

LocalBitcoins

LocalBitcoins Bitcoin alıcı ve satıcılarını bir arada birleştiren Finlandiya merkezli bir Bitcoin alım satım platformu ve cüzdanıdır.

BitQuick

BitQuick Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir Bitcoin alım satım platformu. Kendileri dünyanın en hızlı alım satım işini yaptıklarını iddia ediyor.

CoinCorner

CoinCorner İrlanda Denizinde, Man Adası merkezli bir alım satım platformu ve Bitcoin cüzdanıdır. Doğrulanmış kullanıcılara özel Kredi Kartı ve Banka Kartı ile satın almayı sağlıyor.

BitBargain

BitBargain Birleşik Krallık merkezli ve yine İngiltere’deki kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayan bir Bitcoin alım satım ve cüzdan platformudur.

Binance

Kendisi dünyanın en büyük hacmine sahip kripto para borsasıdır. Çoğu kişi için dünyada bir numaradır.

Bu yazıdaki bulunan hiçbir şey yatırım tavsiyesi değildir.

Yazar

Ömer AYDINOĞLU

Ömer AYDINOĞLU, Web & Mobile Developer olarak hizmet veren ve birden fazla kategoride yazılar yazmayı hedefleyen bloğun sahibi. Anahtar teslim website ve kaliteli website yazılımları ile sektörde kendi standartlarını belirlemeyi hedefleyen yazılım uzmanı.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.