Kıyı Şeridi

Temiz Bir Sayfa – Sıfırdan Başlangıç

Temiz Bir Sayfa - Sıfırdan Başlamak

Neden Bir Blog Açmak İstedim?

İnternet gibi bir deryada bir şey ararken kaybolmamak elde değil. Dünya üzerinde web sitesine sahip olan çoğu kişi her gün yüz binlerce içerik girerek bu deryaya damla damla katkıda bulunuyor.

Bilgiye ihtiyacı olan birçok kişi ise bu damlaları içerek adeta su bulmuş bir çiçeğin hayat bulması gibi hayat buluyor.

Örneğin; yazılımla ilgilenen biri için yazılım üzerine yapılan metinler, söyleşiler ve düşünce yazıları bulunmaz bir nimettir. Hemen tüketiriz onları.

O sebeple bende bu damlalardan biri olmak için, böyle bir blog açmanın isteğine sahip oldum. Ve başardım.

Kimim Ben?

Bununla alakalı hakkımda sayfasında çok daha fazla şey bulabilirsin. Ama biraz bahsetmek gerekirse, ben Ömer. yıllardır bilgisayar alanında öğrenci olarak görev alıyorum. Ve bu öğrenciliğim hiç bitmeyecek gibi görünüyor.

Çünkü öyle bir sektör ki bilgi hemen değişiyor, bir gün sonra baktığınızda yeni bir teknoloji çıkmış olabiliyor. Bu sebeple öğrencilik bu sektör için asla bitmiyor.

İlgi Alanlarım Nedir?

Ekseriyetle Tarih alanında birçok kitap okudum ve sürekli de okumaya devam ediyorum. Tarih aşığı biriyim. Bu blog içerisindeki ana başlıklarımdan birisi de Tarih olacak. Benim gibi tarih sever insanlar çok var mı bilmiyorum. Ama bir kişi bile gerçek tarihimizi görürse bu benim için harika bir onur olacaktır.

Güncel teknolojiler ve Blockchain ve kripto paralar da ilgi alanlarıma girmektedir. Elbette bunlar dışında yazılım alanında da birçok alanda bilgi birikimimi paylaşacağım bir alan olacaktır bu blog.

Sıfırdan Başlangıç Nedir?

Daha önce bloğumu kişisel blog olarak aktif etmiştim. Ancak bu epey uzun bir zaman önceydi ne zaman açtığımı bile hatırlamıyorum. Bu süreçte yaptığım en güzel şey tarih içerikleriydi diyebilirim.

İnsanların web sitelerini inceleyip eksik yanlarını onlara rapor olarak söylediğim ve bunu ücretsiz olarak yaptığım bir seri bile olmuştu.

Web sitem belki 1 yıldır atıl durumda bekliyor.

Websitemin önceki hali

Websitem bu durumdayken (uzun zaman böyle kaldı) içim rahat etmiyordu. Gerek arkadaşlarım arasından gerek ise ailemden önceden yazdığım yazılara neden devam etmediğim konusunda serzenişler aldım. Bende bu isteklere güvenerek. İnternet için sıfırdan başlangıç başlığı altında hiçbir zaman kapatmayı düşünmediğim bir blog açmak istedim.

Umarım bu sözümde durabilirim.

Kıyı Şeridi Nedir?

Benim için gerçekten uzak, bir anlamı var. Bu tamamen bloğumda bu tarz içimi dökeceğim, notlarımı tutabileceğim bir kategori olacak. Yani diğer kategoriler dışında kalan her türlü şeyi bu kategoride bulabileceksiniz.

Sözlerime son verirken, yorumlarınızı benden esirgememenizi rica ediyorum. Görüşleriniz sayesinde bende yeni şeyler öğrenebilir ve kendimi daha fazla geliştirebilirim.

İyi okumalar…

Yazar

Ömer AYDINOĞLU

Ömer AYDINOĞLU, Web & Mobile Developer olarak hizmet veren ve birden fazla kategoride yazılar yazmayı hedefleyen bloğun sahibi. Anahtar teslim website ve kaliteli website yazılımları ile sektörde kendi standartlarını belirlemeyi hedefleyen yazılım uzmanı.

Yorumlar (2)

 1. Berkay
  30 Mayıs 2021 Cevapla

  Öncelikle merhabalar Ömer Bey siteniz çok güzel fakat size bir geri bildirim yapmak istedim. Sitenizin çalışması ve sayfa yüklemeleri çok yavaş bunu size bildirmek isterim konuyla bizzat yakından ilgileneceğinizi ve gereğini yapacağınızı düşünüyorum saygılar efenim:)

  • Ömer AYDINOĞLU
   30 Mayıs 2021 Cevapla

   İçten yorumunuz için teşekkür ederim Berkay bey. Bunun için gereken tüm işlemler iş listemde bulunuyor. İyi okumalar dilerim.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.